متفرقه

فعالیت عرفان حلقه

فعاليت گروه عرفان حلقه در ایران به چه نحو است؟ وظيفه ما در قبال كلاسهای این گروه چيست؟

عرفان حلقه يگ گروه غير قانوني است كه هم اكنون رهبرش زندان است و وزارت بهداشت هم تأييد رسمي بر سلامت كار اين گروه نداشته است. كار ما در قدم اول روشنگري است كه ديگران بدانند اين گروه واقعا يك عرفان نيست بلكه يك فرقه است كه رهبر خود خوانده اين جريان انرا ايجاد كرده است. براي اين كه بدانيد كه مباني اين فرقه چگونه با مباني ديني در تضاد است همين سايت يعني سايت عرفان هاي نوظهور نهاد را (بخش عرفان حلقه) را مطالعه فرماييد تا بيشتر در اين مورد مطلع شويد.
همچنین کتب و مقالات متعددی در این زمینه نوشته شده است که در سایت مذکور، قابل دسترسی می باشد

معنویت جهانی در خدمت نظام سلطه

آیا نظام سرمایه داری، برای ایجاد یکپارچه به موضوع معنویت و دین نیاز ندارد؟

امروزه حاکمان غربی خواهان جهان معنوی اند. آنها همنوا با معنویت ها و عرفان های غیر دینی، به سوی ایجاد جهانِ معنوی و معنویت جهانی پیش میروند، البته معنویتی که ربطی به دین رسمی فرد ندارد، چرا که ادیان رسمی ملغمه ای از مناسک دست و پاگیر و باورهایی اند که در همانند دیگر رسوم و عادتهایی که انسان ها برای سرگرمی خویش لازم دارند توجه به چنین تشریفاتی در عرصه دین هم مفید است. مسلمان میتواند دین خود یعنی اسلام را داشته باشد، ولی برای معنوی شدن باید راه دیگری در پیش گیرد. برای این هدف، او باید به مدلی از باطن گرایی هم معتقد و عامل باشد که از مناسک دین او برنمی آید.

هری پاتر و تاثیرات مختلف آن بر نوجوانان

همانطور که می‌دانید كتاب و فيلم هري پاتر خيلي در ميان نوجوانان مطرح است و به آن علاقه زيادي دارند، آیا این فیلم و کتاب از نظر ادبي، ديني، مذهبي و روانشناسي به جهت تقويت بيش از حد قوه تخيل، تاثیر منفی بر روي نوجوانان دارد ؟

ما کاری به جنبه تخیلی هری پاتر کار نداریم. اما با شکل دینی و معنوی و پیام‌های روحی آن کار داریم.

خشونت در شیطان پرستی

*یکی از اعمالی که عموماً درباره شیطان پرستی تبلیغ می شود، ارتکاب و انجام اعمال خشن، همچون کشتن حیوانات و انسان می باشد. آیا این کار جزو آموزه های این جریان است؟

اگرچه عنصر خشونت و وحشت در بسیاری از این فرقه ها در طول تاریخ وجود داشته، اما نکته ای که باید به آن در سیر تاریخی این جریان توجه کرد، این است که از اواخر قرن 19 میلادی، رهبران و هدایت کنندگان جریان شیطان گرایی برای آن که بتوانند سریعتر این آموزه های شیطانی را در میان عموم مردم ترویج نمایند، بتدریج شروع به حذف جنبه های خشونت آمیز از آموزه ها و آیین های شیطان گرایانه نمودند و بیشتر بر جنبه های لذت گرایی و نفسانی آن تأکید می کنند، به همین دلیل است که می بینیم در فرقه های معروف شیطان گرایی در این مدت همچون فرقه تلما و سیطنیسم که توسط آلیستر کرولی و آنتوان لاوی تاسیس شده اند، بیشتر بر جنبه های شهوا

نشانه‌هاي فراماسوني و شيطان پرستي در ايران

آيا نشانه‌هاي فراماسوني و شيطان پرستي در ايران ديده مي‌شود؟ مثلا چي؟ لطفا كامل وجامع پاسخ دهيد؟

بله دیده می‌شود، اما نه آن میزان که بعضی از سخنرانان در کشور ادعا می کنند. بزرگنمایی از قدرت و نمادهای شیطان پرستی وفراماسونوری خواست دشمنان است. البته بین این دو جریان تقاوت وجود دارد. نمادی مانند چشم جهان بین متعلق به ماسونها وصلیب برعکس و ستاره5 پر وارونه متعلق به شیطان پرستان است که اکنون در کشور یافت می‌شود.
متاسفانه در چند سال اخیر دو دیدگاه افراطی و تفریطی در زمینه با شیطان گرایی در کشور شکل گرفته است؛ نخستین دیدگاه که بیشتر در میان برخی پژوهشگران مبتدی و اصحاب رسانه مشاهده می شود، نوعی نگاه افراطی به این جریان است.