دالایی لاما

شادى از دیدگاه دالاى لاما

منظور دالایی لاما از شادی که آنرا هدف زندگی معرفی میکند، چه می باشد؟ دیدگاه اسلام در این باره چیست؟

lama.jpgسرور و شادمانى و رضایت‏مندى از گرایش‏هاى بنیادین فطرت است۱ که در اثر حضور در محضر خداوند ادراک آن کمال مطلق و رحمت بى‏کران تمام روح را فراگرفته بود. انسان شادمانى ناب و عمیقى را تجربه کرده است که پس از هجران از معشوق ازلى خویش و جدایى و دورى از آن عالم در جستجوى حیران و شیداى آن شادى و خواهان آن سرور ناب و بى‏کران مى‏باشد.

تفاوت لذت در اسلام و فرقه دالایی لاما

Abedi.jpgحجت‌الاسلام و‌المسلمین احمد عابدی، استاد درس خارج حوزه علمیه و رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در سلسله جلسات سخنرانی به نقد و بررسی عرفان‌های نوظهور پرداخته است که بخش شانزدهم آن در ادامه می‌آید:

خطر رسوخ تفکرات بودایی در اندیشه‌های مهدویت

lama.jpg
رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم گفت: در کتاب‌های ما مسلمانان می‌گویند دو بودا داریم، یک بودایی داریم که همان «یوزاسف» است و احتمالاً آدم بزرگی بوده و افکار صحیحی داشته، ولی بودایی دیگری داریم که تناسخی است و کافر بوده است.

دالایی لامای میهمان ویژه اسرائیل، تشنه شناخت تصوف!

جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر نهاده‌اند، اما نه به خاطر دیدن یا ندیدن حقیقت! بلکه بدان خاطر که شاید از دل این یکرنگ شدن ادیان و مذاهب مختلف و گاه حتی متضاد، مرهمی بیابند برای نهادن بر دردهای بی‌درمان تمدن مدرن...
دالایی لاما، مسافر شهرهای اسرائیل، مهمان ویژه‌ خون‌خواران صهیونیست و نظاره‌گر کشتار مسلمانان بی‌پناه برمه، تشنه‌ شناخت تصوف!

سکوت دالایی‌لاما در مقابل کشتار مسلمانان میانمار

چندی پیش خبر قتل عام مسلمانان میانمار دوباره منتشر شد و صد البته مثل همیشه رسانه‌های غربی به خصوص وابستگان به صهیونیزم بین‌الملل در سانسور این خبر و کم اهمیت جلوه دادن این فاجعه به تکاپو افتادند. صرف نظر از آن‌چه که درباره علت وقوع کشتارهای میانمار، رسانه‌های وابسته به غرب نوشتند، توجه به یک اندیشه در این میان مهم و قابل تأمل است و آن تفکر بودائیان میانمار و رهبر غربی آنان و تناقض‌های موجود در شعار و عمل این افراد است.