قانون جذب، ایده ای استعماری

با تشکر از شما کارشناسان. در یکی از پاسخ های شما آمده بود که قانون جذب به هیچ وجه تایید اسلامی ندارد و کسانی هم که در کشور طرفدار قانون جذبند و سخنرانی می کنند و حدیث هم می خوانند، اسلام شناس نیستند. می خواستم بپرسم که اگر قانون جذب اسلامی نیست و به گفته شما بعضی از پشت پرده های جذب، ضد دینی است و با آداب دینی نمی سازد؛ چطوری گذاشتند وارد کشور شود و چرا اجازه دادند فیلم راز از تلویزیون پخش شود و چطور به کشور وارد شد؟

جواب:
در جواب شما باید بگوییم: اولا دقیقا معلوم نیست که چرا و با چه هدفی این فیلم پخش شد. شاید فکر می کردند که این یک ایده جدید و علمی و قابل دفاع است. ظاهرا کسانی که اقدام به پخش فیلم کردند، از موسسه ای که پشت فیلم راز قرار دارد، خیلی با خبر نبودند و نمی دانستند که عموم کارشناسانی که در فیلم راز ظاهر شدند مثل مایکل برنارد و جک کنفیلد و .. عضو یک موسسه در آمریکا هستند که از طرف این موسسه پشتیبانی تبلیغاتی و مالی می شوند، یعنی همان گروه Evolutionary Leaders. هر چند هیچ کدام از این افراد به عنوان صاحب نظر در رشته های علمی مطرح نیستند و این افراد بیشتر سخنران و یا نویسنده هستند.

از طرف دیگر این ایده که نه فیزیک دانان کوانتوم آن را تایید کرده اند و نه روان شناسان مطرح و نه در متون دینی مستندات قابل توجهی بر اثبات آن وجود دارد، با یک فیلم به جهان معرفی شد. اولین بار در سال 2006 يك كارگردان استراليايي به نام درو هریوت با نویسندگی راندا برن در پي رسانه اي نمودن و بازاري نمودن اين ايده برامد وبا توليد فيلم راز اين هدف را پي گرفت كه در سال هاي گذشته چند بار از سيماي جمهوري اسلامي پخش شده است.
نا گفته نماند که فیلم راز درست است که فروش خوبی داشت اما فروش بالای یک فیلم، اولا دلیل بر اتقان علمی در مجامع دانشگاهی و آکادمیک نیست. ثانیا این ایده، مخالفین جدی در جهان دارد به طوری که چندی بعد از پخش این فیلم در مراکز سینمایی و شبکه های تلویزیونی در جلسه ای که با حضور تهیه کنندگان این فیلم برگزار شد، این جلسه به تشنج انجامید و به علت مخالفت با گفته یکی از شخصیت های فیلم که قانون جذب را برامده از فیزیک معرفی کرده بود، این جلسه به هم خورد.

دیدگاه ها

ای خاک دو علم بر سر

ای خاک دو علم بر سر تون
بیچاره های ذلیل قانون جذب همون یقین و اعتقاد به بر آورده شدن حاجته تا کی میخاین خر بمونید کره خرهای عزیزوگوسفندان عزیز مگر نه اینه که امام به حق ناطق جعفر بن محمدابن الصادق فرموده:هر وقت خواسته ای داشتی باید اطمینان داشته باسی که خواسته دم پاشنه در هست و فقط باید ورش داری آخه تا کی مخواهید گاو بمونید برادرای مسلمون

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.