عرفان حلقه و بیگ بنگ

در مذهب براي خلقت آدم روايت شده كه حضرت آدم و حوا به عنوان اولين انسانها خلق و روح در آنها دميده شده و به زمين هبوط كردند. در عرفان كيهاني خلقت آدم را نه به عنوان جسماني، بلكه به عنوان پيكره اصلي آدمي مي داند و حضرت آدم را جدايي از آدم و به عنوان يكي از انسان ها در ادامه نسل انسانهاي قبلي كه پس از ارتقا تك سلولها و بعد از ايجاد بيگ بنگ ادامه نسل داده بودند مي داند . علم امروز نيز معتقد به بيگ بنگ در ايجاد كيهان است كه موجودات تك سلولي توليد شده و پس از آن نيز موجودات عالم خلق شدند. لطفا در این باره توضیح دهید.

Big-Bang.jpgاولا بیگ بنگ تحلیل های مختلفی دارد.
دوم این که بیگ بنگ اگر اصلش محرز باشد (چنان که هنوز در مراکز آکادمیک مخالفان زیادی دارد)، تحلیلِ جزئیات آن خود به صورتهای مختلفی امکان پذیر است کما این که بسیاری از این تحلیلها با همدیگر قابل جمع نیستند و خلاصه اتفاق نظر درباره این مسئله وجود ندارد چنانکه از این جمله مشهور در باب بین بنگ " همه چیز با یک انفجار آغاز شد" هر کسی تفسیری خاص از این جمله دارد. ستاره شناسان یک تحلیل از آن دارند و فیزیکدانان تفسیر دیگری از آن دارند.
سوم این که نظریه عرفان حلقه هیچ ارتباطی با نظریه مه بانگ ندارد. یعنی نه موید آن است و نه منکر آن.
چهارم این که عرفان حلقه اگر ادعایی در این باب دارد باید قبل از این که برای اثبات نظر خود از مه بانگ کمک بگیرد، دلایل و یافته های خود را ارائه دهند وبگویند طبق چه دلایل تجربی و یا فلسفی چنین ادعایی را مطرح کرده اند! بماند که نظریه حلقه در این باب با قرآن در تعارض است.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.