شیطان پرستی، فراماسونری و نشانه های آن

لطفا درباه فرقه هاي فرماسونري و شيطان پرستي و نشانه هاي ان در زندگي روز مره،توضیح دهید

لازم به یاداوری است که شیطان پرستی از نظر باورها و مناسک عملی با فراماسونری تفاوت دارد. البته این دو جریان پیوند وثیقی با هم داشته ولی دقیقا یکی نیستند به همین علت پاره ای از نمادها در هر دو وجود دارد و از طرف دیگر هر کدام سمبل ها و نمادهای اختصاصی هم دارند.
مثلا نماد ابلیسک درهر دو جریان کاربرد دارد. اُبِليسك (obelisk) ستوني است با قاعدۀ چهارضلعي و رأس هرمي، که سمبلی از «رع» خدای خورشید در مصر بوده و در اثر افزایش قدرت فراعنه به ممالک دیگر راه یافته است. رع داراي دو فرزند به نام هاي "ست" و "اوزيريس" بوده است. "سِت" خدای ظلمت است که در حمایت شدید رع قرار دارد. (اسطوره‌های مصری،ص44) او برادر خود اُزیریس را کشته، تاج و تخت را از چنگ فرزندش، هوروس درمی‌آورد. دومین جریان بزرگ شیطان‌پرستی مدرن، یعنی ستیانیسم که معبد «ست» را در سانفرانسیسکو تأسیس کردند این خدای افسانه‌ای را ارج می‌نهند و خواهان تحقق حکومت او در زمین هستند. اُبِلیسک را معمولاً نمادی از قدرت و سلطنت اوزیریس می‌دانند.
ظاهراً این سمبل در زمان حضرت ابراهیم7 هم وجود داشته است و پیامبر بزرگ خدا با این ذهنیت در حرم الهی نماد شیطان را به صورت ابلیسک می‌سازد و آن را رمی می‌کند، تا با این عمل تمام اوهامی را که تا امروز هم ادامه یافته است، طرد نماید.
این نماد، امروزه در میدان‌های بزرگ کشورهای اروپایی و آمریکا ساخته شده و مردم هرروز به گِرد آن می‌چرخند. سی بنای ابلیسک از مصر باستان باقی مانده که سیزده‌ تا از آن‌ها به روم برده شده و بقیّه در شهرهایی نظیر سیسیل،‌ پاریس، لندن، نیویورک و سزاریا در قسمت اشغال شدۀ فلسطین نصب شده است.
بزرگ‌ترین ابلیسک دنیا در واشنگتن ساخته شده که ارتفاع آن به 170 متر می‌رسد و رئیس‌ها جمهور‌ آمریکا در پای آن، سوگند یاد می‌کنند. ابلیسک نماد قدرت ست در زمین و حیات و حمایت جاودانی اوزیریس در دنیای مردگان است؛ از این رو سنگ‌هایی که شبیه آن تراشیده شده است، در قبرستان‌های آمریکا بسیار به چشم می‌خورد.
از طرف دیگر نمادهایی نیز وجود دارد که مخصوص شیطان پرستی است مانند ستاره پنج پر وارونه که داخل آن یک سر بز قرار دارد. سر بز در ميان ستارۀ پنج پَر وارونه (inverted pentagram)
ستارۀ پنج پَر (pentagram) نماد ونوس الهۀ زيبايي و عشق شهواني زنانه است.اين نماد از زماني كه لئوناردو داوينچي طرح مرد ويترووين (vitruvian man) را طراحي كرد، به سمبل اصالت انسان و اومانيسم تبديل شد و در فرقۀ شيطان‌گرايي چون جنبۀ شهواني انسان مدّ نظر است، پنج ضلعي اوّليه به‌صورت وارونه در آمده[1] و سر يك بز (بافومت) نيز در آن قرار گرفته است.
تركيب ستارۀ پنج پَر وارونه با سر بافومت، نماد روشن و گويايي براي تعاليم مكتب شيطان‌گرايي كرولي و لاوي است؛ چراكه شيطان را سمبل انسان محوري و اصالت هوس‌ها و لذت‌طلبي بشر مي‌دانند. از همین روی، اين نشانه به‌نحو گسترده‌اي در شاخۀ سيتنيسم كاربرد دارد؛ از آن جمله مي‌توان به موارد زير اشاره کرد: نصب نماد فوق بر روي لباس افرادي كه به عضويت رسمي كليساي شيطان درمي‌آيند و رنگ به‌كاررفته در آن نشانۀ درجۀ عضويت فرد مي‌باشد[2] وهمین‏طور نصب اين نشان در بالاي محراب هنگام اجراي آیين‌هاي شيطان‌گرايي.
توضیح بیشتر در این باره در حوصله این نوشتار نیست و البته پرداختن تفصیلی به آن نیز ضرورت چندانی ندارد.

نوشته شده توسط: شریفی دوست
--------------------------------------------------------------------------------

[1] . ر.ک: انجیل شیطانی، آنتوان لاوی.
[2] . The church of satan/Michael Aquino/page 600.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.