رونمائی از رمان «راز فرشتگان» با هدف ارائه عرفان اسلامي

حجت‌الاسلام والمسلمين حميدرضا مظاهري سيف رئيس مؤسسه بهداشت معنوي و صاحب‌نظر در حوزه عرفان اسلامي گفت: رمان راز فرشتگان» در 376 صفحه و با تيراژ سه هزار جلد از سوي انتشارات صهباي يقين در دست چاپ است و در نمايشگاه كتاب امسال عرضه شود.
وي با اشاره به اهداف خود از نگارش اين كتاب گفت: هدف اول ما ارائه معنويت اسلامي به‌صورت جذاب و عامه فهم بود كه هر كس به راحتي مفاهيم آن را درك كند و البته افراد آگاه‌تر نيز استفاده بيشتري از آن ببرند.
نويسنده رما راز فرشتگان افزود: هدف دوم در اين كتاب نقد عرفان‌هاي كاذب و معنويت‌هاي نوظهور بود كه مخاطب بتواند اشكالات آنها را درك كند و نقاط ضعف را در اين عرفان‌ها به دست بياورد. در عين حال در اين كتاب به اسم جريان‌ها اشاره‌اي نشده و مطالب از قول شخصيت‌هاي منفي داستان مطرح شده و شخصيت‌هاي مثبت به آن جواب مي‌دهند.
مظاهري سيف همچنين با اشاره به اينكه 90 درصد فضاي اين رمان مبتني بر آيات و روايات است، خاطرنشان كرد: قهرمان داستان در اين رمان يك فرشته است كه از اول آفرينش انسان در ميدان بوده و عصيان و سركشي شيطان را ديده و در طول زندگي خود براي حمايت از آدم با شيطان درگير بوده است كه در يك فضاي موازي در آسمان و زمين داستان پيش مي‌رود و اتفاقات هردو را پوشش مي‌دهد. به‌صورتي که وقايع داستان هم در بعد زميني و در ميان انسان‌ها و هم در بعد آسماني و در ميان فرشتگان دنبال مي‌شود و تأثير فرشتگان و شياطين در زندگي انساني رديابي مي‌شود.
رئیس موسسه بهداشت معنوی، افزود: به صراحت مي‌توانم اين رمان را نخستين رمان شيعي معرفي کنم. زيرا گذشته از تبيين باورها و نگرش‌هايي که در تفکر شيعي وجود دارد، تقريباً متن کامل خطبه غدير و حديث شريف کسا در اين رمان تضمين شده است. وي اضافه كرد: نگارش رماني به اين سبك كار جديدي است كه تاكنون چنين زاويه‌اي به سمت مضامين معنوي و ارائه معنويت اسلامي به‌صورت جذاب و عامه فهم را نداشته‌ايم.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.