رؤیای معنویت

آیا با روش‌هایی که در اکنکار وجود دارد انسان می‌تواند به معنویت درونی دست یابد؟

برای پاسخ به این پرسش تنها به چند نمونه از روش‌های ارائه شده از سوی هارولد کلمپ اشاره می‌کنیم تا با آزمون خودتان به نتیجه برسید.
اگر می‌خواهید خود را به اک نزدیک‌تر کنید بگویید: من مرکبی برای سوگماد اک و ماهانتا می‌باشم. سپس روز خود را با شادمانی آغاز کنید. اگر بار مسائل برایتان بیش از حد تحمل‌تان گشته است می‌توانید لحظاتی چشمان خود را بسته و تصور کنید در حال گرفتن یک دوش معنوی زرین هستید. در واقع آلی که شما را شستشو می دهد نور اک می‌باشد. تصور کنید در زیر این جریان نور که از طریق عشق الهی برای شما امنیت می‌آفریند ایستاده‌اید.(کلمپ، تمرینات معنوی اک، 21)
در تمرین 76 کتاب تمرینات معنوی اک با عنوان سبد رؤیا می‌خوانید:
هنگام مراقبه تصور کنید استاد درون را در خانه یا محل کار خود ملاقات می‌کنید و او سبدی در دست دارد استاد به تو می‌گوید: نگرانی‌ها و مشکلات خود را در داخل این سبد بگذار. در تجسم خلاق تمامی مواردی را که موجب آزار شما می‌شود داخل سبد استاد قرار دهید.(همان، 122)
دری را تصور کنید که می‌خواهید از آن عبور کنید اما نمی‌توانید زیرا تعداد زیادی میمون در اطراف شما بالا و پایین می‌پرند. به خود بگویید من باید میمون‌ها را آرام کنم تا بتوانم از در عبور کنم و به جهان‌های نور و صوت وارد شوم. به میمون‌ها اسباب بازی و نزنگ‌های درخشان بدهید و یا آنها را با موز مشغول سازید. در طول مدت زمانی که ذهن شما سرگرم میمون‌ها شده است روح مشغول تجربه خویش خواهد بود. (همان، 123)
در جای دیگر درباره روش دیانا چنین توضیح می‌دهد:
این روش بسیار ساده است: شما به چهره درخشان استاد اک در قید حیات بر پرده درونی خود نگاه می‌کنید. این تمرین را حداکثر به مدت نیم ساعت ادامه دهید تا اینکه به نتیجه برسید. منظور از نتیجه این است که استاد وارد مراقبه شده و شما را از کالبد فیزیکی جدا می‌سازد و اغاز به سفر در جهان‌ها بالاتر می‌کنید. (همان، 185)
اگر تمام این کتاب و دستورالعمل‌های دیگر اک را به تمامه انجام دهید هیچ اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد.
نوشته شده توسط عبدالحسین مشکانی

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.