خشونت در شیطان پرستی

*یکی از اعمالی که عموماً درباره شیطان پرستی تبلیغ می شود، ارتکاب و انجام اعمال خشن، همچون کشتن حیوانات و انسان می باشد. آیا این کار جزو آموزه های این جریان است؟

اگرچه عنصر خشونت و وحشت در بسیاری از این فرقه ها در طول تاریخ وجود داشته، اما نکته ای که باید به آن در سیر تاریخی این جریان توجه کرد، این است که از اواخر قرن 19 میلادی، رهبران و هدایت کنندگان جریان شیطان گرایی برای آن که بتوانند سریعتر این آموزه های شیطانی را در میان عموم مردم ترویج نمایند، بتدریج شروع به حذف جنبه های خشونت آمیز از آموزه ها و آیین های شیطان گرایانه نمودند و بیشتر بر جنبه های لذت گرایی و نفسانی آن تأکید می کنند، به همین دلیل است که می بینیم در فرقه های معروف شیطان گرایی در این مدت همچون فرقه تلما و سیطنیسم که توسط آلیستر کرولی و آنتوان لاوی تاسیس شده اند، بیشتر بر جنبه های شهوانی و لذت گرایی وجود انسان تأکید می شود و برخی آیین های خشن به جا مانده از دوره های قبل را به صورت نمادین انجام می دهند.
آنها قصد دارند، با حذف این جنبه ها، باعث مقبولیت آن در بین عموم مردم شوند و حتی وجود چنین اعمالی را در تاریخ سیاه فرقه های شیطان پرستی منکر می شوند، چنانکه، آنتوان لاوی در کتاب انجیل شیطانی در بخشی با عنوان انتخاب برای قربانی کردن انسان می نویسد: فرقه های شیطان پرستی هیچگاه در طول تاریخ، دست به خشونت و آیین های خشن نمی زدند و این تهمتی است که ادیان، به جریان شیطا ن پرستی زدند و در فرقه ما، هیچ کس حتی حق آزار یک حیوان را هم ندارد.
البته با این وجود، هنوز هم می توان انجام آیین های خشن شیطانی را در دوطیف از شیطان گرایان ملاحظه نمود: گروه اول، شیطان پرستان حرفه ای می باشند.
آنها گروه هایی از فرقه ها و انجمن های مخفی منحرف هستند که با اعتقاد کامل به اجرای برخی سنت های جادوگری مانند قربانی انسان می پردازند، منتهی به علت عضویت برخی افراد سرشناس در این گروه ها و مخفیکاری فوق العاده آنها دستیابی به اسناد موثق درباره اعمال شیطانی آنها مشکل است.
فیلم مستند «Bohemian Grove» ساخته الکس جونز نمونه ای از این اسناد است. گروه، دوم شیطان پرستان آماتور می باشند. آنها شیطان پرستانی می باشند که اعضا آنها نوجوانان تازه وارد هستند که برای جلب توجه عمومی به خودشان بعضاً آیینهای خشنی را مرتکب می شوند که حتی مورد تأیید رؤسای برخی از فرقه های شیطان گرایی نیست.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.