تاریخچه رام الله ؟

فرقه رام‌الله چگونه تاسیس شد و رهبر این فرقه در ایران چه کسی می‌باشد؟

رام الله یکی از جریان های داخلی است که بیشتر مرکز فعالیت این گروه در تهران و کرج بود. رهبر این گروه به نام پیمان فتاحی متولد کرمانشاه و تشکیلاتی به نام جمعیت آل یاسین را پایه گذاری کرد که بعد از ادعاهای معنوی اش چندبار دستگیر و زندانی شد.
رام الله که هنوز در نام گذاری این جریان به این نام بین طرفداران آن نظرات مختلفی گفته می شود. بعضی می گویند به نام کسی است که رام خدا و مطیع او باشد. بعضی دیگر نوعی تجسد الهی برای رهبر این جریان قائلند و علت نام گذاری این جریان را همین باور می دانند.
به هر ترتیب رهبر این جریان کسی است که مریدانش به وی آواتار می گفتند. آواتار به معنی کسی است که رهبری الهی انسان هارا عهده دار بوده و نشانه ای تام از خداوند بر روی زمین است و تجسم کامل الهی است.
يكي از ويژگيهاي این جریان كاريزماتيك جلوه دادن رهبر فرقه بود.در ابتداي كتاب جريان هدايت الهي كه مجموعه‌اي از گفته‌هاي رهبر اين فرقه مي‌باشد شخصيت وي چنين توصيف مي‌شود: "او در ميان پيروان خود، به نامهاي متعددي خوانده شده. برخي از پيروان استاد او را "آواتار" به معني "تجسم جريان حقيقت"،"روح مجسم حق" و "تجسم الهي" ناميده‌اند.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.