انتشار شماره چهارم فصلنامه مطالعات معنوی

motaleat.jpgبه گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم(ع)، محمد حسین کیانی سردبیر فصلنامه مطالعات معنوی با اشاره به اینکه مجموعاً پنج شماره (2 پیش شماره و سه شماره اصلی) از این مجله چاپ شده است، از آماده به چاپ شدن شماره چهارم فصلنامه مطالعات معنوی با موضوع «عرفان و جنبش‌های نوپدید معنوی» خبر داد.

وی در ادامه افزود: در این شماره که به زودی وارد بازار نشر خواهد شد، عناوینی چون «جهانی‏شدن و معنویت‏گرایی» نوشته مهناز فرهمند، «تلاشی در سنخ‏شناسی جنبش‏های نوپدید معنوی ایران» به همت بهزاد حمیدیه، «جنبش‏های دینی و مواجهه بنیادین عرفانی» نوشته محمدحسین کیانی آمده است.

این محقق حوزوی و دانشگاهی خاطر نشان کرد: «ریاضت مشروع (آثار معنوی ـ معرفتی آن)» توسط محمد جواد رودگر و «معیار سنجش و تمییز شهود رحمانی از شهود شیطانی» با تلاش حسن معلمی به رشته تحریر در آمده است.

محمد حسین کیانی در ادامه با توضیحاتی در مورد دیگر مقالات این شماره گفت: «نسبت عرفان و شریعت نزد عرفای اسلامی» به همت علی آقانوری و قادر حافظ و «مبانی شریعت‏گریزی در عرفان‏های نوظهور» نوشته هادی ترکمنی است.

وی در پایان یادآور شد: در این شماره گزارش نشست علمی با عنوان «علل پیدایش و گسترش عرفان‏ واره‏ها و راه‏کارهای مقابله با آنها» آمده است.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.