اصل حرام ‏زادگی

آیا درست است که رهبران اکنکار باید حرام زاده باشند؟

پال توئیچل درباره مشخصات رهبران اکنکار به قضیه تولد آنها اشاره نموده و معتقد است آنها دارای تولدی رمزآلود هستند. به نظر وی پدر و مادر و نسب آنها نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. از دیگر سوی خود پال توئیچل مدعی است که تولد رازواری داشته و مادر او مشخص نبوده است. او از نامادری نام می‌برد که پال را حرام‌زاده می‌دانسته و تا پایان عمر به آزار او مشغول بوده است:
مادر بدون یک بار چشم بر هم زدن به صورت پال خیره شده بود حالا که پرستار از اتاق بیرون رفته بود مادر دوباره بریده بریده نفس کشید، بعد با صدایی بلند و رسا به طوری که همه آن را بشنوند دو کلمه واضح ادا کرد: ای حرام‏زاده! (استایگر،نسیمی از بهشت: 78)
البته استایگر این خاطرات پال را مربوط به دوران کودکی‌اش می‌داند اما بر اساس اسناد موجود هنگام فوت نامادری پال در دهه سوم زندگی خود بوده است. (نک: سی لین، اکنکار سوداگری معنوی)
پال در این رازورزی حتی پدرش را نیز از قلم نیانداخته و مدعی شده است که حتی پدر او نامعلوم است. اما اسناد و مدارک و نیز مادربزرگ او بر این باور است پال در اثر عشق‌ بازی پدرش با خدمه کشتی در عرشه کشتی به وجود آمده و برای پیش‌گیری از آبروریزی تربیت فرزند ناخوانده‌اش را برعهده گرفته است.

نوشته شده توسط عبدالحسین مشکانی

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.